Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dobór lamp do ogrodu

28 marca 2016

Lampa ogrodowa to rozwiązanie, które może nam odpowiadać za stałe oświetlenie naszej zieleni, albo też może mieć charakter dekoracyjny. Takie lampy mogą także włączać się w określonym momencie, gdy będzie taka potrzeba.

Wybierając lampy nie można wyłącznie patrzeć na estetykę, ponieważ tak naprawdę wiele elementów ma istotne znaczenie. Oświetlenie, które uda nam się przygotować będzie można realizować według ściśle określonych form estetycznych i praktycznych. Zwracać uwag należy również na to jakie napięcie będzie w konkretnych lampach. Na pewno trzeba brać pod uwagę wiele istotnych kwestii przy wyborze lamp między innymi to jak długo mają świecić w ciągu doby i w jakich warunkach będą pracować.

Wybierane przez nas oprawy muszą być dopasowane do źródeł światła, które będą wykorzystywane. Oświetlenie stałe powinno mieć oprawę, która będzie oparta o jakieś energooszczędne źródła, by nie generować jakichś wyjątkowych kosztów. Wprowadzać można rozwiązania oparte o świetlówki kompaktowe, lampy rtęciowe, sodowe i metalohalogenkowe. Zużywać będą one zazwyczaj mniej prądu niż zwykła żarówka a to sprawi, że oświetlenie będzie dla nas mniej kosztowne. Wybierane lampy trzeba sobie starannie przygotowywać i dopasowywać, tak by dało się stworzyć kompleksowe oświetlenie, które jako całość dobrze wygląda. 

małe lampy ogrodowe

Oświetlenie można także przygotować na ścieżkach komunikacyjnych, gdzie będzie oświetlało nam drogę. Modne są tam specjalne wpuszczone w ziemie obudowy wytrzymałe na nacisk. Lampy najczęściej mają niewielkie napięcie znamionowe 12 V albo 24 V. Co do zasady większe systemy będzie można zasilać napięciem 230 V, ale wtedy oświetleniem powinien się zająć dobry specjalista. Czasami, gdy ma się duży ogród a chce się wykonywać kompleksowo oświetlenie, które będzie świetnie wyglądać warto będzie się zdecydować na jakieś wysokie lampy, które z góry będą dawały więcej światła i na pewno dobrze się sprawdzą. Wybór lamp co do zasady jest duży i dlatego można oczekiwać, że każdy znajdzie dla siebie korzystne rozwiązanie.